KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12086394

nr 1208 6394

Juriaen Marinus Van Beek

(1879-1965), Holland

Oljemålning, Amsterdam. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 29x29 cm

Juriaen Marinus Van Beek, holländsk bildkonstnär född 1879 i Arnhem, död 1965.

måndag 1 oktober 2018
kl 19:33:14

Juriaen Marinus Van Beek

Läs mer om Juriaen Marinus Van Beek